UniKKaTiL Shihemi N Perkujtim Lyrics

Verse 1:
Nana nije kangen teme per sene qe pi sho
veq kur menoj 2her, besa ma mir mos e ngo.
Ata si un po vuna, spo sjellen qysh po duna
pi plot gjinve po truna se kerkuna s'pi perkuna.

Sot puna, shqipet si un thojn,
zoti u ndihmon atyne qe vetit i ndihmojn,
e buzen qe kafshojn, kur te shohin per qa karin jetojn
ato shqipet qe um dojn, e kuptojn kur um ngojn.

Se jeta osht 1 denim, si sherbetore i natyres
per tipa qe s'bojn sene t'kqija, veq hatri i ftyres,
senet s'bohen se s'don me i bo, e jo se s'guxon me i bo
barem un qashtu e sho, spo t'pelqen? mos u pajto!

Mos me pas lirine e zgjedhjes t'kufizume,
kejt bota e qim nane ish kon e arnakizume,
kejt kto sene qe po ndodhin ishin te shkrume
le mo kryt spe lodhi, pe lo 1 per perkujtime...

Chorus:
Dej sa t'Shihem n'Perkujtime kyt mentalitet kom me pas nkry
S'kom me ndryshu dej ta shoh Zotin me sy,
a noshta dreqin a sdi ku karin je
veq pasha nonen t'boj be, jom katil deri n'dhe.

Verse 2:
Kom qaq shume sene me thon, tamom menoj qe metna pa koncepte
inspirona me trazira t'botes jo perfekte,
kalli duhon njo mas njo si kovac
poemat qe i laq, per problemin qe u shfaq.

Ma shum plaq se shnet paq, kur po kollitna
M'lexoj mire n'kry, kishe s'po di po rrshqitna,
se shume kom qef kur kry thatat um nenqmojn
se veten e shkatrrojn kur rrugt e mia i befasojn.

Shqipe maje mburrjen para tonav, qeshtu jom rrit
veq menja madhe 1 dit, ka me ma hup kryt,
edhe urtia shpesh um thot merre veten me tmir
pasha zotin po munohna veq um doket teper shtir.

Se kom adrenalin si pline, gatshem me pelcit
s'jom tu paraqit qa sjom, jom i unt e kurr i ngit
e deri kurr rrushi k__lla qet, u
ne jom qaj vet me kit personalitet...

Chorus:
Dej sa t'Shihem n'Perkujtime kyt mentalitet kom me pas nkry
S'kom me ndryshu dej ta shoh Zotin me sy,
a noshta dreqin a sdi ku karin je
veq pasha nonen t'boj be, jom katil deri n'dhe.

See also:

84
84.67
Red Hot Chili Peppers Could have Lied Lyrics
Codeseven Sounds of Cyan and Magenta Lyrics