ilir shaqiri ushtar kavaja Lyrics

Heej bubullime tek shkembi i Kavajes
Jo, jo, ai vinte qe andej qe te pres
Bubullimat e Kosoves...

Asnjehere s'u ngop, s'u ngop toka me diell
Kurre nuk u kenaq zogu me qiell
Vjen nga Londra mjegull, vjen e boren shkrin
Thone eshte Is', thone eshte Buletin

Ma kane mbjellur shekujt, tre mije vjet lirine
Qe t'luftoj per Shqiperine
Pritem toke e Arbrit, pritem se po vij
Pa Kosove, jo nuk ka Shqiperi
Ju ngjatjeta vellezer, djemte e Dardanise
Jam ushtar Kavaja, balli i trimerise
Vellai i Adem Jasharit, nipi i Skenderbeut
Neve do t'ia qepim, vete harten atdheut

Pyeta fushen, detin dhe shkembin e 'Vajes
Ku eshte lapidari i Indrit Carres
Fusha m'tha te ngjitem majes se Pashtrikut
Tjetri m'tha, buze Adriatikut
Gjithmone njesoj dhemb, dhemb cdo gisht i dores
Njesoj edhe flatrat e shqiponjes
Nje lule Kosove ne balle trimerie
Nje flamur i kuq ne ball' Shqiperie

See also:

101
101.52
Michel Fugain Ou S'en Vont ... Lyrics
Trio I Rosewood Casket Lyrics