Genta dhe Geti -Krejt e din Lyrics

[Genta]
Pak po ma thua ti
pak une vet e di
shkak e qe vi edhe une me ty

Pak krejt e kena prit
pak e hiq se kena dit
shkak edhe neve na ka nxit

ref:[2x]
Ti je ajo kush je ti e dina na
e qa ke bo krejt u pa
ket krejt e din

[Getti]
A thu kom faj qe jom i gjall prej natyres
jom i vetmi vec me 1 ngjyr te ftyres
je gat per madh me plot njerz vec 1 emer
njeri pa mushkri n'tana ant krejt zemer
zemer maje nmend un jom e vertera
me shkru per mu nuk ka fleta as gazeta
neper dit nje dit i bo qe se ke dit
e ki dit qe smun me m'ble
e ki dit qe smun me m'****
kush jom une e kush je ti
cdo shqiptar e din kush e boni e kush rrin
kjo u pa cysh n'fillim
po flas me ven per krejt senet jo per 1sen
ktu osht e verteta e futja ti qe rren
un jom jasht nuk jom mrena aha ahhaa
ki ton e drejta jo rrena aha aha
bin senet neper ven aha aha
keq per ata qe skan ven ahhhaaaaaaaaaa

[Genta]
ref:2x
Ti je ajo kush je ti e dina na
e qa ke bo krejt u pa
ket krejt e din

[Getti]
RR- ta boj rrafsh kur je gabim
A-ambasadori karakterin tim
M-madheria jeme ska ven per fjal
UESH-une e boj shtet kjo ka me dal
DRIDHET-dridhet veni kur vjen mbreti
DRIDHET-dridhet toka prek termeti
DRIDHET-dridhet shteti prej s'lezeti
GGE-GENTA GETTI SHTET N'VETI

[Genta]
ref:3x
Ti je ajo kush je ti e dina na
e qa ke bo krejt u pa
ket krejt e din

See also:

113
113.36
Dark Age Black September Lyrics
KIM WILDE You Keep Me Hanging On (12'') Lyrics